Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Starptautiskā sadarbība

Lasīt citus rakstus

Latvijas industrijas dienas NATO un ES 2022

DAIF Latvija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas pastāvīgo pārstāvniecību NATO organizēja ‘’Latvijas industrijas dienas NATO un ES 2022’’. Latvijas aizsardzības un drošības uzņēmumu pārstāvjiem kopš 2013.gada tiek sniegta iespēja iepazīties ar industrijai un pētniecībai nozīmīgāko ES institūciju un NATO aģentūru darbu, biznesa un sadarbības iespējām, kā arī demonstrēt savu uzņēmumu inovācijas.

Š.g. 7.jūnijā norisinājās tiksanās ar Eiropas Aizsardzības aģentūras pārstāvjiem, kas atbild par sadarbību ar industriju. DAIF Latvija delegācija tika iepazīstināta ar Eiropas aizsardzības inovāciju centrs European Defence Innovation Hub, CapTech formātu aktualitātēm un industrijas iesaistes nozīmi. EDA ir izstrādājusi arī industrijas atbalsta mehānismus, kas laīdz rast investīcijas inovācijām - IdentiFunding un jaunus partnerus dalībai Eiropas Aizsardzības fonda projektu pieteikumos - B2B platforma.

Vizītes ietvaros norisinājās pirmā Latvijas industrijas tikšanās ar Eiropas Komisijas Aizsardzības industrijas un kosmosa ģenerāldirektorāta (DG DEFIS) pārstāvjiem. Ņemot vērā, ka apstiprināta Eiropas Aizsardzības fonda 2022. gada darba programma, bija lietderīgi iepazīties ar ES aizsardzības inovāciju shēmu, Kritisko tehnoloģiju ceļvedi un plāniem iztrādāt ziņojumus par Rīcības plāns par sinerģiju starp aizsardzības, civilo un kosmosa rūpniecību ieviešanā.

Savukārt 8.jūnijā Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā NATO DAIF Latvija delegāciju sagaidīja Latvijas vēstnieka NATO vietniece un AM pārstāve NATO resursu jautājumos. Latvijas pārstāvji NATO šobrīd aktīvi iesaistās konsultācijās par NATO Stratēģisko konceptu 2030 un gatavojas Madrides samitam, kas izšķiroši, lai aizstāvētu NATO austruma flanga stiprināšanu ar jaunām iniciatīvām.

NATO Starptautiskās komandas, ESG departamenta, Inovāciju vienības pārstāvis iepazīstināja ar progresu un plāniem uzsākt DIANA (NATO Aizsardzības inovāciju akselerators) un NATO Inovāciju fonda mērķiem, plānoto pārvaldību un darbību. DAIF Latvija uzskata, ka šie instrumenti ir būtiski lietotājiem atbilstošu produktu un pakalpojumu izstrādei, tehnoloģiju testēšanai un savietojamībai. DAIF Latvija delegācija iepazinās ar biznesa iespējām NATO Iepirkumu aģentūrā (NSPA) un NATO Komunikācijas un informācijas aģentūrā (NCIA). Lai veicinātu Latvijas uzņēmumu aktīvāku iesaisti biznesa iespēju realizācijā tiek uzlabotas komunikāciju platformas un saziņa, kā arī uzņēmējiem aktīvi jāsako līdzi aģentūru paziņojumiem.

Vairāk: ŠEIT