Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Sabiedriskā darbība

Gūsim iedvesmu un gatavosimies Mazā biznesa dienai visā Latvijā - 2016.gada 19.novembrī

Mikro un mazais bizness veido 49% no Latvijas tautsaimniecības un nodarbina 67% no visiem darbiniekiem Latvijā reģistrētajos uzņēmumos. Mikro un mazie uzņēmumi nodrošina 45% no Latvijas uzņēmumu kopējā apgrozījuma.

Iedzīvotāju atbalsts ir izšķiroši svarīgs ikvienam uzņēmējam, jo tas sniedz iespēju pilnveidot produktus vai pakalpojumus, attīstīt uzņēmējdarbību un audzēt muskuļus eksporta tirgiem. Iniciatīvas organizētāji aicina iedzīvotājus labāk iepazīt mazo biznesu Latvijas kartē interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv vai Facebook profilā ‘’AtbalstiMazoBiznesu’’.  Iniciatīva ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ jau ceturto gadu sniedz iespēju Latvijas kartē atrast turpat vienu desmito daļu aktīvo uzņēmumu atrašanās vietu, kā arī piedāvātos produktus un pakalpojumus.

Savukārt uzņēmumi var pastāstīt par sevi reģistrējoties minētajā mājas lapā un izmantot plakātu, video un īpašo piedāvājumu veidotājus, kā arī Facebook aplikāciju ‘’Pastāsti citiem’’. Aicinām arī atjaunotot informāciju, kas ievietota iepriekšējos gados. Jaunums ir platforma ‘’OPEN’’, kurā uzņēmumi var sniegt drošus piedāvājumus vairāk kā 5000 aktīviem Latvijas uzņēmumiem.
Šogad īpašs uzsvars ir mijiedarbība ar pašvaldībām. Par tradīciju kļuvusi pašvaldību aktīva iesaistīšanās iniciatīvā ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ un tuvojoties Mazā biznesa dienai tiek rīkoti īpaši pasākumi, semināri, gadatirgi vietējā biznesa atbalstīšanai un godināšanai. Pirmo reizi sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju iniciatīvas organizētāji un atbalstītāji veido indeksu ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’, kas balstīsies uz pašvaldību pašnovērtējumu, aktivitāti uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras veidošanā un pašvaldību teritorijā esošo uzņēmumu finanšu-ekonomiskajiem rādītājiem.  ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’ indeksa atvēršana notiks š.g. 15.novembrī ‘’Mazā biznesa dienas sagaidīšanas konferencē’’ Rīgā, Kultūras pilī ‘’Ziemeļblāzma’’.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle: ‘’Varam gandarīti, ka Latvijas iedzīvotāji, uzņēmēji un pašvaldības aktīvi atzīmē Mazā biznesa dienu, to apliecina iniciatīvas dalībnieku apgrozījuma, darbinieku skaita un peļņas radītāju pieaugums. Dziļākajā būtībā mēs ikviens, ik dienu investējam Latvijā un kopā mēs varam sasniegt vēl vairāk. Aicinām ikvienu pievienoties Mazā biznesa dienas atzīmēšanai!’’

Iniciatīvu ‘’Atbalsti mazo biznesu!’’ un Mazā biznesa dienu šogad stiprina: ‘’SEB Banka’’, ‘’Altum’’, ‘’Rīgas Centrāltirgus’’, atbalsta: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Rīgas dome, Latvijas Pašvaldību savienība, informē: ziņu aģentūra ‘’LETA’’, ‘’Latvijas Avīze’’ un ‘’Dienas Bizness’’, ''iFinanses''.