Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Pētniecība

Lasīt citus rakstus

Pasniegtas Aizsardzības industrijas gada balvas 2020

DAIF Latvia ar Latvijas Drošības un aizsardzības klastera (DAK) atbalstu ‘’Aizsardzības industrijas gada balvu izglītībā un zinātnē’’ tiek pasniegta otro reizi. Starpnozaru žūrija izvērtēja izglītības un pētniecības iestāžu izvirzītoe labākos 2019.gada darbus. Īpaša uzmanība pievērsta 4 pētījumiem, kas īpaši nozīmīgi Latvijas aizsardzības nozarei, militārās pētniecības un industrijas izaugsmei. Pretendenti tika izvirzīti laika posmā no 2019.gada novembra līdz 2020.gada martam.

1.vietu un 1500 eiro prēmiju iegūst Rīgas Stradiņa universitātes Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks prof. Māris Taube par pētījumu ‘’Līderisma rīki pašnāvību novēršanai’’.

2.vietu un 1000 eiro prēmiju iegūst Rīgas Stradiņa universitātes Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra pētniece, doktorante Darja Ņesteroviča, jauna zinātniece par pētījumu ‘’Militāro apavu valkāšanas biomehāniskie aspekti un to saistība ar apakšējo ekstremitāšu pārslodzes traumām’’.

3.vietu un 500 eiro prēmiju iegūst Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieki Mg. sc. ing. Gatis Šūpols un Mg. sc. comp. Gatis Gaigals par pētījumu ‘’Radio frekvenču skeneris (ANTE)’’, kas veikts sadarbībā ar SIA ‘’DATI Group’’.

Vairāk: par pētījumiem: ŠEIT un balvu pasniegšanas tiešraides ieraksts: FSDI Latvia kanālā YouTube.