Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Bizness

Mazā biznesa diena visā Latvijā!

„Mazā biznesa diena” mērķis ir dot iespēju mikro un mazajiem uzņēmējiem atvērt durvis jauniem klientiem, aicinot patērētājus uzzināt par mazajiem uzņēmumiem, kuri atrodas tuvumā dzīvesvietai, atbalstīt viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem.

Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) valdes priekšsēdētāja Elīna Egle: „Iniciatīvas ietvaros esam aicinājuši ikvienu aktīvu reģiona uzņēmēju, pašvaldības pārstāvi, arī valdības ministrus, un, protams, arī iedzīvotāju apzināties, ka Latvijas tautsaimniecībā ir vairāk kā 99% mikro, mazie un vidējie uzņēmumi. Ar partneriem kopīgi vēlamies aicināt izbaudīt garās brīvdienas un piedalīties ar saviem pirkumiem un laba vēlējumiem „Mazajā biznesa dienā”. ”

Iniciatīvas idejas autors un MVU Foruma valdes loceklis Kristaps Banga: „Esam gandarīti, ka mūsu idejai pievienojās tādi uzņēmumi kā banka Citadele, VAS Latvijas Pasts un SIA Lursoft, kas noticēja un ieguldīja finanšu un materiālos resursus atbalsta instrumentu izstrādē, kas tiešā veidā sniedz atbalstu mazajam biznesam gan paplašinot mārketinga iespējas, atrodot jaunus partnerus, gan iegūstot noderīgu informāciju. Informatīvie partneri – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Dienas Bizness, LETA, Latvijas Avīze, inbox.lv, IRnauda deva ieguldījumu jaunās iniciatīvas popularizēšanā, meklējot jaunus biznesa stāstus un domājot arī par jaunu segmentu savā klientu portfelī – mazais bizness. Stratēģiskie partneri - Ekonomikas ministrija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Rīgas Dome un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā šo iniciatīvu atbalstīja, demonstrējot izpratni par mazā biznesa būtisko ietekmi uz sociāli ekonomiskajām norisēm valstī.”

Mazā biznesa atbalsta rīki:
-    Platforma www.mazabiznesadiena.lv, kurā plānots ieguldīt, lai to attīstītu par mazā biznesa produktu un pakalpojumu informatīvo platformu;
-    Zīmols „Atbalsti mazo biznesu”, kura mērķis ir veicināt mazā biznesa pārdošanas apjomus, ieguldot vienotas mazā biznesa identitātes veidošanā;
-    Plakātu, uzlīmju, e-plakātu u.c. dizaina/reklāmas sagatavju sagatavošana mazajam biznesam;
-    Sociālo tīklu aktivizācija iniciatīvas kontos: www.facebook.com/AtbalstiMazoBiznesu, www.twitter.lv/AtbalstiMazo;
-    Bezmaksas testi, kā „Uzņēmēja gēnu ” – piedāvā izmērīt un izprast savas spējas uzņēmuma vadībā un nepieciešamību veidot uzņēmuma idejai atbilstošu komandu;
-    Dažādi bezmaksas vai īpašie sadarbības piedāvājumi no lielajiem uzņēmumiem;
-    Biedrošanās iespējas – semināri, MVU Forums (www.mvuforums.lv), u.c.

Iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu” organizē MVU Forums sadarbībā ar LTRK, Ekonomikas ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Domi un atbalstītājiem ''Lursoft'', ''Latvijas Pasts'', banku ''Citadele'' un informatīvajiem partneriem Nacionālo ziņu aģentūru ''LETA'', ''Dienas Bizness'', Latvijas Televīziju, Latvijas Radio, Inbox.lv, Latvijas Avīzi, IRnauda un Academia Strategies.
Informāciju sagatavoja:

Eduards Filippovs
MVU Foruma izpilddirektors
Mob.tel.: 29247037
E-pasts: eduards.filippovs@mvuforums.lv
Sekot līdzi jaunumiem:
www.facebook.com/AtbalstiMazoBiznesu
www.facebook.com/MVUForums.

Par iniciatīvu
Iniciatīvas ietvaros aicinām ikvienu apzināties, ka Latvijas tautsaimniecībā  ir vairāk kā 99% mikro, mazie un vidējie uzņēmumi. Vēlamies, lai mēs kopīgi saredzētu un atbalstītu mazo uzņēmumu darbu. MVU Forums iniciatīvas ietvaros piedāvā:
-    No 1.oktobra uzņēmumiem reģistrēties interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, lai pieteiktu bezmaksas dalību „Mazā biznesa dienā” un izmantotu šo vietni kā bezmaksas pārdošanas instrumentu;
-    Piedalīties semināros, kur tiks sniegta praktiska informācija par to, kā paplašināt klientu loku, kā uzrunāt potenciālos partnerus un kā saredzēt jaunas biznesa iespējas - Daugavpilī 26.septembrī, Rēzeknē 3.oktobrī, Liepājā 10.oktobrī, Ventspilī 17.oktobrī, Valmierā 24.oktobrī, Jelgavā 30.oktobrī un Rīgā 13.novembrī. Sīkāka informācija www.mazabiznesadiena.lv.
-    Iniciatīvas centrālais pasākums – „Mazā biznesa diena” Latvijā šogad noritēs 16.novembrī, kad ikviens uzņēmējs un pircējs tiek aicināts apliecināt savu atbalstu mazajam biznesam – iepērkoties vai uzsākot sadarbību ar mikro un mazajiem uzņēmumiem.