Whatever you are, be good one /A.Lincoln/

Bizness

Jāuzlabo bērnu lasītprasme jau agrā bērnībā

Šogad 22.oktobrī visā pasaulē norisināsies vienas dienas pasākums, kurā apvienojas miljoniem cilvēku, lai godinātu rakstpratību un atbalstītu centienus veicināt izglītību agrā bērnībā. ''FasTracKids Latvia'' mudina bērnus un viņu vecākus pilnveidot bērnu lasīt un rakstīt prasmes.  Uzņēmums aicina pievienoties starptautiskai iniciatīvai ''Lasi rekorda vārdā'', kuru organizē organizācija Jumpstart. Pasākums apliecina lasīšanas nozīmi, apvienojot pirmsskolas vecuma bērnus un atsaucīgus pieaugušos, lai vienā dienā lasītu vienu un to pašu grāmatu. Šogad plānots visiem kopā lasīt Kelijas Bennetas grāmatu ''Nota Normana: Zelta zivtiņas stāsts''. 
 
FasTracKids Latvia valdes priekšsēdētājs Eduards Filippovs atzīst, ka ''Kopīgi iesaistoties šādā iniciatīvā mēs pievēršam uzmanību bērnu izglītošanai agrīnā vecumā, kad tas ir vissvarīgākais. Mēs sadarbojamies ar vecākiem un ģimenēm, veicinām bērnu un vecāku vēlmi lasīt, mudinām mācīties svešvalodas un iemīlam grāmatas. ''
 
2014. gadā 2 383 645 dalībnieki no no 15 valstīm veiksmīgi izlasīja Rozmarijas Velsas stāstu ''Trusīši cep kūkas''. Stāsts ir par Maksu un Rūbiju, kuri ar prieku apliecina savu radošumu. Uzņēmums ''FasTracKids'' sadarbībā ar bērnu labdarības fondiem pasaulē iedzīvināja stāstu, rīkojot vietējos teātros dažādus pasākumus, piemēram, teātra priekšnesumus, leļļu teātra izrādes un priekšlasījumus pazīstamu vietējo viesu izpildījumā.
 
“FasTracKids Latvia" no 2014.gada Latvijā pārstāv starptautisko franšīzi “FasTracKids”. “FasTracKids” ir plaša, modulāra mācību un attīstības sistēma bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 8 gadiem, kas balstoties uz zinātniskiem pētījumiem un vairāk kā 12 gadu darba praksi 56 pasaules valstīs, 22 valodās un 500 centros. ''FastTracKids'' programmas nodrošina labus un pamatoti pārbaudāmus bērnu daudzpusīgas attīstības rezultātus. Šis agrīnā vecumā iegūtais zināšanu un prasmju pamats ir būtisks ne tikai kā sagatavošanās skolai, bet visai dzīvei, jo attīsta līderismu un vēlmi mācīties. “FasTracKids'' multisensorā, interaktīvā un uz bērniem orientētā mācību pieredze iesaista bērnus mācību procesā pateicoties detālai apmācību metodikai un atbilstoši sagatavotiem pasniedzējiem.
 
''FasTracKids'' programmu sniegtie rezultāti ir augsti novērtētas daudzās pasaules valstīs un starptautiskos pētījumos ASV, Austrālijā, Ķīnā, Singapūrā, Krievijā, Portugālē u.c. Ievērojami uzlabojumi atklāti sekojošos rezultatīvajos rādītājos: bagātināts vārdu krājums, vecāku novērtētās sociālās prasmes. Starptautiski veiktie testi, neatkarīgi no sākotnējā bērnu attīstības līmeņa, uzrāda pozitīvas pārmaiņas un augstus efektivitātes rezultātus. Piemēram, bērna vārdu krājums pabeidzot multisensoro angļu valodas programmu ir pielīdzināms Kembridžas ''Angļu valodas iesācējiem'' eksāmenam, kuram bērni gatavojas 7 gados.
 
Latvijā ''FasTracKids'' programma ''Fundamentals'' pieejama no septembra Jelgavas PII ''Sprīdītis'' audzēkņiem Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, no oktobra Liepājas Bērnu un jaunatnes centrā un novembrī PII ''Saules stariņi'', Daugavpilī.
 
Papildus informācija: http://fastrackids.lv/pasakumi/konkurss-read-for-the-record/
 
Kontakti: tālr.: 67619226, e-pasts: birojsattfastrackids.lv
Interneta resursi: www.fastrackids.lv, Facebook: FasTracKids Latvia, Twitter: FasTracKids_LV